![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12012634
*
nr 1201 2634
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, 25/30. Motivet: 49x64,5
Pär Gunnar, P.G, Thelander, född 1936 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2018
kl 18:13:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 14:24:44
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pär Gunnar Thelander
Pär Gunnar, P.G, Thelander, född 1936 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Pär Gunnar Thelander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik pär gunnar thelander svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
*
Pär Gunnar Thelander
Pär Gunnar, P.G, Thelander, född 1936 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Pär Gunnar Thelander
nr 1201 2634
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, 25/30. Motivet: 49x64,5
Pär Gunnar, P.G, Thelander, född 1936 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 14:24:44 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pär Gunnar Thelander
Pär Gunnar, P.G, Thelander, född 1936 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Pär Gunnar Thelander
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik pär gunnar thelander svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54